Het heeft lang geduurd, maar eindelijk is het zover. Je kan nu binnen de EU bellen, sms’en en internetten voor dezelfde prijs als thuis in Nederland.
Onder meer KPN is per 1 juni begonnen met het schrappen van roamingkosten. Later deze maand volgen – wettelijk verplicht – ook alle andere providers in Nederland en de rest van de EU. Het betekent dat je in elk ander EU-land gewoon gebruik kunt maken van dezelfde faciliteiten die bij je abonnement horen. Net als thuis dus. Met andere woorden: ga je op vakantie naar Frankrijk en heb je een 5 GB databundel, dan mag je die daar ook zonder verdere extra kosten verstoken. Het zal veel ouders een zucht van opluchting doen slaken, want voorheen zorgde een leuke vakantie bij thuiskomst soms voor een enorme kater achteraf dankzij een telefoonrekening van honderden Euro’s.
Roaming en meer
Het verlossende bericht verscheen bij ons vandaag op het mobieltje. Eerst moest nog een restantje van een lopende ‘EU bundel’ opgemaakt worden. Nergens voor nodig natuurlijk, maar zo werken computers nu eenmaal. KPN-klanten zijn sowieso weer een stukje gelukkiger, want niet alleen zijn ze per direct van roaming af, ook is de databundel bij de meeste abonnementen stilletjes verdubbeld. Prima nieuws zo vlak voor de vakantie. Om gebruik te kunnen maken van mobiel internet in het buitenland is het overigens wel zaak om ‘roaming’ in te schakelen op je smartphone. In iOS vind je deze optie in de app Instellingen, onder Mobiel netwerk en Opties mobiele data. Bij andere merken en typen telefoons is roaming ook ergens in het instellingenmenu (of app) terug te vinden.

Ronald Smit kan dankzij een combinatie van een elektronica- en een journalistieke opleiding (afstudeerrichting radio en nieuwe media) technische zaken op een heldere en eenvoudige manier uitleggen. Zijn jarenlange schrijfervaring voor onder meer Computer Idee geeft u al snel de ‘aha-erlebnis’ waar u wellicht al zo lang naar op zoek was. En wordt het dan toch allemaal wat ingewikkeld, dan loodst hij de lezer snel en zeker langs eventuele barrières en valkuilen. De boeken van Ronald vind je hier.